czas spotkań
W listopadzie i grudniu sporo się u nas działo. Mieliśmy kilka spotkań integracyjnych, ale najciekawsze były te z przybyłymi do nas gośćmi. W listopadzie mogliśmy zobaczyć u nas Marię i Andrzeja Krupińskich, którzy podzielili się z nami wspaniałymi świadectwami. Maria na wykładzie opowiadała o miłości Boga Ojca do nas ludzi. Dzięki niej na znaną nam przypowieść o “synu marnotrawnym” mogliśmy spojrzeć jeszcze inaczej i zobaczyć w niej kochającego Ojca. To dla ludzi z takim bagażem doświadczenia życiowego jaki mają nasi podopieczni było cenne doświadczenie i bardzo wzruszające. Potem mogliśmy posłuchać Andrzeja i jego doświadczeń w relacji z Bogiem. Dobrze było usłyszeć świadectwo muzyka tak bardzo znanego w naszym kraju, szczególnie te dwie trzy dekady temu. A na koniec jak wisienka na torcie muzyka chrześcijańska zagościła na naszym wspólnym spotkaniu. Zawsze mile witamy Marię i Andrzeja Krupińskich w naszym Domu “Na Granicy”, zwłaszcza, że gdy odwiedzają Polskę wiele miejsc chciałoby ich ugościć.
W grudniu odwiedzili nas wieloletni przyjaciele Domu, wspierający naszą służbę niemal od początku jej istnienia, to Aleksandra i Tomasz Kozłowscy z Zakopanego. Zawsze miło ich witamy w naszych progach. W tym roku mieliśmy już wiele okazji do spotkań, ponieważ cyklicznie wraz z grupą chrześcijan zaangażowanych w pomoc potrzebującym odwiedzali podopiecznych Winiarczykówki. Ta grudniowa niedziela to ostatnie w tym roku wspólne spotkanie, równie ciekawe jak pozostałe. Aleksandra przekazała słuchaczom słowa, które zachęcają, dają nadzieję na przyszłość bez względu na przeszłość. Dla ludzi, którzy na ulicy stracili większość ze swego życia, a także i nadzieję to bardzo dobry przekaz, bo mówiący o miłości Chrystusa do nas ludzi i nadzieję na nowe życie w jego mocy. Ponieważ nasz Dom jest chrześcijańskim domem, nie zabrakło też wspólnej modlitwy z tymi, którzy jej potrzebowali. Ten wspólny czas zakończyliśmy posiłkiem, który z pieczołowitością przygotował “kucharz” wraz ze swoimi pomocnikami. To były cenne chwile i w przyszłym roku mamy nadzieję na więcej.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
- Aby móc pomagać potrzebującym potrzebujemy Twojego wsparcia. Jeśli jesteś zachęcony/a tym co robimy w Winiarczykówce, wesprzyj nasze działania. Bo warto mieć udział w dobrym dziele.
- Możesz też sprawić bezdomnym prawdziwe święta w domu. Przekaż darowiznę na nr konta:
PEKAO SA Nowy Targ 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004
- można także skorzystać ze sprawdzonego przez naszych darczyńców kanały DOTPAY
1% – rozlicz PIT w łatwy sposób, za darmo, online
Już po raz czwarty możemy skorzystać ze wsparcia płynącego z 1% naszych darczyńców. Właśnie przygotowujemy listy z ulotkami, a w internecie można znaleźć nasze plakaty na ten temat. W tym roku po raz pierwszy naszym darczyńcom proponujemy skorzystanie z aplikacji E-PITY, która w łatwy sposób, całkowicie za darmo umożliwia rozliczenie PIT-ów. W programie jest już wpisany nr KRS naszej Misji oraz cel szczegółowy “Odział w Winiarczykówce”, który jest konieczny byśmy mogli otrzymać 1%.
Zdajemy sobie sprawę, że jest wiele organizacji w Polsce, którym można oddać swój 1%, tym bardziej doceniamy każdą złotówkę przekazaną na rzecz naszych podopiecznych. To dla nas duże wsparcie ponieważ jesteśmy Odziałem, który jest zupełnie samodzielny, sami finansujemy swoje działania na rzecz ludzi potrzebujących pomocy. Praca z ludźmi bezdomnymi, nie jest finansowana przez Państwo, dlatego nasi podopieczni mogą liczyć tylko na serce ludzi dobrej woli.
Na to właśnie liczymy, na ludzi dobrej woli, którzy pomogą tym, którzy chcą wyjść z bezdomności.
Zatem zachęcamy do skorzystania przy rozliczaniu PIT-ów z aplikacji umieszczonej na naszej stronie.
Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% – e-pity 2014 – wypełnij teraz
Tak wygląda wsółpraca
Miło nam pochwalić się efektami współpracy. Tegoroczny plakat na 1%, ulotki oraz reklama w gazetach to efekt wspólnej pracy Ireny Scisłowicz z Studio Fotografii Irena & Sławomir Scisłowicz i Bogusławy Górnickiej z Teen Challenge Winiarczykówka.
Od dwóch lat przy tworzeniu plakatów i ulotek możemy liczyć na nieodpłatną pomoc Studio Fotografii Irena & Sławomir Scisłowicz. To dla nas bardzo cenna pomoc, dzięki niej informacje o naszym Domu i działaniach Teen Challenge w Winiarczykówce mogą dotrzeć do różnych miejsc w Polsce. Zważywszy na fakt, że znajdujemy się dosłownie na końcu Polski to ważne źródło informacji i nieoceniona pomoc. Dzięki temu nasi przyjaciele, darczyńcy i sympatycy otrzymają w tym roku nowe ulotki. Obecnie Pracownia Bezdomnych Rękodzielników zamieniła się w biuro, zapełnione ulotkami i kopertami. Rękodzielnicy liczą ulotki, pakują je do kopert ………
Bardzo chętnie podzielimy się ulotkami. Dlatego zachęcamy i prosimy o kontakt osoby chętne, które zechcą z nich skorzystać lub podarować je innym.
Potrzebujemy również znaczków, więc kierujemy swoją prośbę do tych, którzy są w stanie nam je podarować. Prosimy, przysyłajcie nam znaczki, przyjmiemy każdą ilość: 1, 2, 3 czy 10 …. Za każdy będziemy wdzięczni. Można także dokonać darowizny na ten cel – z dopiskiem darowizna na znaczki.
Wypełnij PIT on-line i przekaż 1% – e-pity 2014 – wypełnij teraz
………………………………………………………………………………………………..


















