kwietnia 18

Dzięki uprzejmości Kościoła Bożego w Polsce w sobotę 27.02.2016r.  byliśmy ze stoiskiem Pracowni Bezdomnych Rękodzielników na Konferencji z Henry Madava dla pastorów i liderów w Dąbrowie Górniczej. Konferencja odbyła się w Pałacu Kultury Zagłębia. Bardzo dziękujemy Organizatorom za zaproszenie. Miło nam było pokazać nasze prace tak wielu gościom konferencji. Mieszkańcy Winiarczykówki z wielkim zapałem przygotowywali się do tego wydarzenia, także ogromnie cieszy nas tak duże zainteresowanie naszym rękodziełem. Pokazaliśmy nowe wyroby z wikliny papierowe: wianki, serca, pudełka. Dużym powodzeniem cieszyły się też magnesy i tabliczki z wersetami i piekne girlandy uszyte przez naszą wolontariuszkę Barbarę.  Poznaliśmy wiele ciekawych osób, a rękodzieło z Pracowni Bezdomnych Rękodzielników powędrowało w różne strony Polski. Dziękujemy z całego serca wszystkim darczyńcom, z ofiar zebranych na Konferencji uzbierało się 600zł. Przeznaczyliśmy je na zakup lodówki. Dziękujemy.


Autor bogula \\ tagi: , , , , , , ,

marca 02

Darczyńcy podarowali nam oczyszczalnię ścieków!!!! To dla nas prawdziwe szczęście i radość ogromna, że po dwóch latach projekt budowy oczyszczalni ścieków w grudniu 2015r., tuż przed Świętami został ukończony. Nie byłoby to możliwe gdyby nie ludzie dobrej woli, których Pan Bóg postawił na naszej drodze. Z całego serca dziękujemy wszystkim! W pomoc naszej Misji zaangażowały się zarówno osoby indywidualne jak i wiele Kościołów Protestanckich, a także zaprzyjaźniona z nami holenderska Fundacja Traveling Light – ściśle współpracująca z Misją Teen Challenge na całym świecie. To oni dwukrotnie wsparli nas darowiznami zebranymi na nasz cel. To niesamowite, że tak wiele osób z całej Europy postanowiło wesprzeć naszą Misję i Dom Na Granicy.
W całości inwestycja ta wyniosła 72 tysiące zł. To o wiele więcej niż zakładaliśmy na początku (około 50000zł), ale wzrost ten był związany z kilkoma czynnikami. Złożyły się na to dodatkowe ekspertyzy związane ze specyfiką terenu i koszty zakupu i montażu drugiego zbiornika. Mieliśmy wykorzystać zbiornik dotychczasowego szamba, ale niestety został on nieprawidłowo zamontowany i nie mogliśmy z niego skorzystać.
Gdy planowaliśmy ten projekt to po ludzku wydawało się to dla nas ponad nasze ludzkie możliwości, ale wiedzieliśmy, że dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Jesteśmy MU wdzięczni, że nas przeprowadził przez to wyzwanie i za każdego człowieka, który podarował nam finanse na ten cel. Doceniamy każe wsparcie. Wygoda jest nieoceniona. Do tej pory np. z powodu nieprawidłowo zamontowanego szamba jedną ze studzienek musieliśmy  kilka razy dziennie wypompowywać, każdego dnia, przez cały rok. Dziś cały system sprawnie działa i nie mamy już takich problemów. Do momentu zamontowania oczyszczalni zimą wydawaliśmy około 2 tysiące zł miesięcznie na wywóz nieczystości. Dziś te finanse możemy przeznaczyć na inny cel. W styczniu np. mieliśmy awarię pompy w studni z wodą pitną i spokojnie mogliśmy ją wymienić, bo pieniądze zamiast na nieczystości przeznaczyliśmy na ten cel.
Dla nas to ogromne błogosławieństwo, radość, wygoda i szczęście. DZIĘKUJEMY!!!!!!!!

……………………………………………………………..

Działamy dzięki darczyńcom, bądź jednym z nich:

Potrzebujemy wsparcia by móc efektywnie pomagać ludziom, cele na które obecnie można nas wspierać: zakup busa, wyżywienie dla podopiecznych Domu Na Granicy;  lekarstwa, bo nasze zapasy się już wyczerpały; zakup mebli;. Jeśli chcesz nam pomóc w tych sprawach, darowizny prosimy kierować na nr konta podany poniżej:

 • nr konta bankowego Misji Teen Challenge w Winiarczykówce: PEKAO SA Nowy Targ 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004

 • z dopiskiem: darowizna na wyżywienie
 • z dopiskiem: darowizna na meble
 • z dopiskiem: darowizna na lekarstwa
 • z dopiskiem: darowizna na samochód
 • IBAN: PL 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004

 • SWIFT BANK: PKOPPLPW

Darczyńcom z całego serca dziękujemy!!!

Autor bogula \\ tagi: , , , , , , , , , ,

stycznia 25

Nowy folder3

Już po raz szósty  zorganizowaliśmy Wigilię i Święta Bożego Narodzenia dla podopiecznych Misji Teen Challenge w Domu Na Granicy w Winiarczykówce. To  wyjątkowy czas, w którym  ludzie bezdomni, ale i samotnie mieszkający mogą szczególnie silnie odczuwać swoją samotność. Nasza Misja dokłada wszelkich starań by podopieczni Domu Na Granicy mieli prawdziwie domowe Święta. Także w tym roku udało się to zrealizować znakomicie. Tu również pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla każdego darczyńcy, który nam w tym pomógł.  Dziękujemy osobom indywidualnym, ale i zorganizowanej  grupowej pomocy z Żywca i z Jabłonki dla Klub Energia Fitness.

Atmosfera panowała iście rodzinna. Podczas Wigilijnej kolacji nie zabrakło modlitwy i dziękczynienia za Zbawiciela, którego otrzymaliśmy w Chrystusie Jezusie. Dyrektor Domu Na Granicy złożył wszystkim życzenia,  przeczytał  słowa z Pisma Świętego  o narodzinach Pana Jezusa. Potem cieszyliśmy się świątecznymi potrawami i wspólnym śpiewaniem kolęd. Dla wielu to pierwsze takie Święta w atmosferze spokoju, trzeźwe, ciepłe, po prostu domowe. To dla nas błogosławieństwo móc podarować człowiekowi w potrzebie Święta w Domu, tak by prawdziwie mógł się cieszyć nadzieją jaką ze sobą niesie narodzenie Zbawiciela.

……………………………………………………………..

Działamy dzięki darczyńcom, bądź jednym z nich:

Potrzebujemy wsparcia by móc efektywnie pomagać ludziom, cele na które obecnie można nas wspierać: zakup busa, wyżywienie dla podopiecznych Domu Na Granicy;  lekarstwa, bo nasze zapasy się już wyczerpały; zakup mebli;

.  Jeśli chcesz nam pomóc w tych sprawach, darowizny prosimy kierować na nr konta podany poniżej:

 • nr konta bankowego Misji Teen Challenge w Winiarczykówce: PEKAO SA Nowy Targ 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004

 • z dopiskiem: darowizna na samochód

 • z dopiskiem: darowizna na wyżywienie
 • z dopiskiem: darowizna na meble
 • z dopiskiem: darowizna na lekarstwa
 • IBAN: PL 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004

 • SWIFT BANK: PKOPPLPW

Darczyńcom z całego serca dziękujemy!!!


Autor bogula \\ tagi: , , , , , , , , , , , , ,

listopada 02

warzywniak

projekt, świadectwa Komentarze wyłączone

2015To drugi sezon naszego ogrodu warzywnego. Na początku 2014 roku prosiliśmy naszych przyjaciół, znajomych i ludzi dobrej woli o wsparcie pomysłu utworzenia ogrodu warzywnego przy Domu w Winiarczykówce (projekt “Wędka zamiast ryby”).  Ponieważ bliska jest nam zasada “wędka zamiast ryby” postanowiliśmy ten projekt w prowadzić w życie i tak w ubiegłym roku mieliśmy pierwsze warzywa (przeczytaj więcej-archiwalny wpis). Projekt świetnie się sprawdził, dlatego zachęceni sukcesami postanowiliśmy i w tym roku zaangażować naszych podopiecznych w tę pożyteczną inicjatywę. Tym bardziej, że korzyści były bardzo wymierne, ponieważ obiad przygotowany z wyhodowanych przez siebie warzyw smakuje wyśmienicie. Poza tym można sobie pozwolić na urozmaicenie w kwestii wyżywienia, ponieważ wyhodowane prze siebie warzywa są znacznie tańsze niż te kupione w sklepie. Znacznie też powiększyliśmy ogród, kupiliśmy ziemię, tak by użyźnić glebę, która tutaj jest gliniasta i bardzo skalista.

Te wszystkie inwestycje w ramach ogrodu warzywnego były możliwe dzięki Darczyńcom, którym dziękujemy. Nasz budżet jest bardzo ograniczony a darowizny, które przekazują nam ludzie dobrej woli pozwalają na zrealizowanie takich dodatkowych rzeczy, jak ogór, kurnik, pracownia rękodzieła itp. dobrze inwestujemy dary nam przekazywane, ponieważ one owocują jak ten ogród, który rozrasta się co roku, a i w przyszłym mamy zamiar poszerzyć zakres prac w ogrodzie tak, by podopieczni mogli przygotować sobie więcej przetworów i małe zapasy na zimę. Prace w tym  kierunku już trwają.

Nieustannie i tak już od pięciu lat zachęcamy do aktywności podopiecznych Domu na Granicy. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć dokumentujących realizację naszego projektu w 2015r.

……………………………………………………………..

Działamy dzięki darczyńcom, bądź jednym z nich:

Można nas wspierać w poniższych kwestiach: – POTRZEBUJEMY Busa, pomóż nam kupić auto; – potrzebujemy lekarstw, bo nasze zapasy się już wyczerpały; – zbliża się zima zbieramy na opał; – jesteśmy w trakcie inwestycji budowy przydomowej oczyszczalni ścieków, jak to przy iwestycjach zawsze wyskakują jakieś niespodziewane koszty.

.  Jeśli chcesz nam pomóc w tych sprawach, darowizny prosimy kierować na nr konta podany poniżej:

 • nr konta bankowego Misji Teen Challenge w Winiarczykówce: PEKAO SA Nowy Targ 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004

 • z dopiskiem: darowizna na samochód

 • z dopiskiem: darowizna na opał
 • z dopiskiem: darowizna na oczyszczalnię
 • z dopiskiem: darowizna na lekarstwa
 • IBAN: PL 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004

 • SWIFT BANK: PKOPPLPW

Darczyńcom z całego serca dziękujemy!!!

Autor bogula

czerwca 11

109_4466

“CHALLENGE – POWRÓT DO ŻYCIA” Odcinek 3

Robert trafił do nas jesienią 2014r.  Bardzo cieszymy, że w lutym tego roku zgłosił się do projektu „Challenge – POWRÓT DO ŻYCIA”. Dzięki temu możemy poznać historię jego życia, ale też zobaczyć co wydarzyło się u niego przez cztery miesiące pobytu w Winiarczykówce. Z przyjemnością obserwujemy zmiany, które pojawiają się w życiu Roberta i to, że Pan Bóg daje nam oglądać takie rzeczy. Jest dla nas dowodem na to że warto robić naszą pracę i pomagać ludziom, że nasza służba ma sens. Czasami tak niewiele trzeba by człowiek mógł wrócić do życia.  Błogosławimy mu i oczekujemy dalszych zmian w jego życiu i samych dobrych rzeczy. Dziś Robert jest “gospodarzem domu”. Jesteśmy przekonani, że przed nim jest jeszcze wiele dobrego.

Robert lat 47

11.02.2014r

Problemy z piciem alkoholu  miałem  już 15 lat temu. Miałem problemy w domu i później też w pracy bo przychodziłem wczorajszy, w końcu zostałem zwolniony z pracy. Z żoną też się mi nie układało, doszło do rozwodu. Mam syna który ma 19 lat, córkę 23 lata i córkę która teraz kończy 9 lat…

Osobą bezdomną jestem półtora roku, tak jakoś będzie… Dwa razy chciałem popełnić samobójstwo i tak jakoś się złożyło, że Bóg nade mną czuwał. Do Winiarczykówki trafiłem przez przypadek. Rodzina znalazła mnie na działkach, tam się ukrywałem bo nie chciałem iść do schroniska, ani nigdzie indziej. Wykąpałem się, później mnie odwieźli na detoks, na odział toksykologiczny. Jak z stamtąd wyszedłem, miałem jechać gdzieś indziej ale tak się złożyło, że pracownik socjalny zaproponował żebym przyjechał tutaj. Jak pokazali mi tę ofertę to się nie zastanawiałem i od razu chciałem przyjechać do Winiarczykówki. Pobyt tutaj daje mi po pierwsze bezpieczeństwo, że mam co zjeść, mam gdzie się wyspać, nie muszę się rozglądać, że ktoś mnie pobije, czy  inne sytuacje…

Teraz robię wszystko koło siebie żeby wyjść z problemów i mieć spokój po prostu. Chciałbym sobie też znaleźć kobietę, która będzie mnie a ja ją szanować i resztę życia spędzimy razem. Chciałbym mieć mieszkanie, może mi się poszczęści. Chciałbym znaleźć pracę.

Nie żałuję, że tutaj jestem, ale bardzo się cieszę, że mogę tu być. Jak chcę odreagować albo uspokoić się to wolę gdzieś iść np. do lasu gdzieś usiąść sobie i pomyśleć. Tak sobie myślę co z tego, że robisz koło siebie dwie czy trzy rzeczy naraz i chciałbyś żeby ci jeszcze wyszło. To tak nie wyjdzie bo zawsze jak jeden problem masz rozwiązany to ci się za plecami drugi wciska. Są też takie momenty, że człowiek wstaje wypoczęty, a czasem jest tak, że budzisz się i już są jakieś myśli i już mózg masz zmęczony. Jestem nerwowy i bardzo wszystko przeżywam. Jestem czuły też na małe dzieci, w życiu bym nie pozwolił by im się krzywda stała, nie wyobrażam sobie co by było gdyby moim dzieciom coś się stało…

Jezus Chrystus jest wszystkim dla mnie i powinniśmy brać z Niego wszyscy cały czas przykład, iść za Jego słowem. Wcześniej w moim życiu to w  niektórych momentach to nawet nie pomyślałem, że będę myśleć tak jak teraz. Trochę też teraz czytam Biblię, kiedyś to by było nie do pomyślenia. Kiedyś gdy były jakieś trudne momenty i gdybym wziął i czytał Biblię  to inaczej to wszystko by się poukładało.

No i moim największym marzeniem to jest to i do Jezusa Chrystusa się modlę żebym miał dzieci przy sobie…

……………………………………………………………………………………..

Działamy dzięki darczyńcom, bądź jednym z nich:

POTRZEBUJEMY Busa, pomóż nam kupić to auto. Potrzebujemy kupić lekarstwa, bo nasze zapasy się już wyczerpują. Jesteśmy w trakcie inwestycji budowy przydomowej oczyszczalni ścieków.  Jeśli chcesz nam pomóc w tych sprawach darowizny prosimy kierować na nr konta podany poniżej:

 • z dopiskiem: “DAROWIZNA NA SAMOCHÓD”

 • z dopiskiem: darowizna na oczyszczalnię
 • z dopiskiem: darowizna na lekarstwa
 • nr konta bankowego Misji Teen Challenge w Winiarczykówce: PEKAO SA Nowy Targ 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004

 • IBAN: PL 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004

 • SWIFT BANK: PKOPPLPW

Darczyńcom z całego serca dziękujemy!!!

Autor bogula