grudnia 23

ozdoby świąteczne

Kochani  Przyjaciele

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam, obfitości Łaski płynącej z  obietnicy jaką przyniosły nam narodziny  Jezusa Chrystusa oraz radości  w każdym dniu zbliżającego  się Nowego Roku.

Bogusia i Janusz Górniccy

oraz mieszkańcy Domu Readaptacyjno – Kryzysowgo

Autor bogula \\ tagi: ,

listopada 26

Dziękujemy za 1%

pomoc, projekt, świadectwa Komentarze wyłączone

1procentDziękujemy Wszystkim, którzy w 2011r.   zaufali nam, wsparli nasze działania i przekazali 1% swojego podatku na działalność naszego Oddziału.

Dotarły do nas wpłaty z Urzędów Skarbowych w: Nowym Targu, Raciborzu, Wrocławiu, Człuchowie, Pile, Warszawie i Toruniu. Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękujemy, większość z nich to wpłaty anonimowe więc możemy Wam podziękować jedynie w taki sposób.

Autor bogula \\ tagi:

listopada 08
pomocna dłoń Szukamy osób, które byłyby stałymi partnerami w naszej służbie ludzi, którzy  chcieliby wspierać nasze działania. Na dzień dzisiejszy  pomagamy osobom bezdomnym tym, którzy chcą  zmienić swoje życie i wyjść z bezdomności, czy uzależnienia od środków psychoaktywnych. Bardzo często trafiają do nas osoby w podeszłym wieku, które nie mogą znaleźć pomocy w innych placówkach. Wierzymy, że i dla nich jest szansa na nowe życie, mamy też na myśli wymiar duchowy. Takim osobom ciężko jest się odnaleźć w ośrodku leczenia uzależnień bo z powodu wieku nie potrafią sprostać warunkom regulaminowym, a bywa, że z powodu wieku  do takich placówek nie są przyjmowani. Winiarczykówka staje się więc w takim przypadku alternatywą dla osób w podeszłym wieku, które są bezdomne i uzależnione.
My poświęcamy swój czas, tu na miejscu w bezpośrednim kontakcie z potrzebującymi, jednak aby nasza praca była bardziej efektywna i mogła sięgać do większej ilości osób potrzebujemy sztabu ludzi, którzy zajęliby się innymi działaniami, po prostu wsparcia. Każdy z nas ma swoje “talenty” i my szukamy ludzi, którzy chcieliby te talenty wykorzystać w tej służbie.  Zapraszamy skontaktujcie się z nami, odwiedźcie nas, zobaczcie co robimy i jak wygląda nasza praca być może sami będziecie chcieli się zaangażować w jakiś sposób.

Autor bogula \\ tagi: ,

listopada 02

2011 zJAZD aBSOLWENTÓW 198Społeczność naszego Domu Readaptacyjno – Kryzysowego mogła uczestniczyć w tegorocznym XV Zjeździe Absolwentów Teen Challenge w Łękini. Było to dla nas wyjątkowe wydarzenie ponieważ na tą uroczystość została zaproszona cała społeczność naszego Domu. Niektórzy z naszych mieszkańców pierwszy raz w życiu wybrali się w tak daleką podróż. Gdy dotarliśmy do Łekini czekały na nas przygotowane miejsca noclegowe, mogliśmy więc odpocząć po podróży by wieczorem uczestniczyć w zajęciach przewidzianych w programie Zjazdu (http://zjazdy.teenchallenge.pl/). Tego dnia mogliśmy wysłuchać wielu ciekawych świadectw, a na kończącym dzień ognisku integracyjnym mieszkańcy Winiarczykówki mogli zjeść kiełbaskę z grilla oraz  poznać wielu nowych i ciekawych ludzi. Sobota i niedziela minęły niepostrzeżenie szybko, jednak bardzo obficie w wydarzenia, wykłady spotkania i wspólne społeczności. Zjazd oficjalnie został zakończony chrztem oraz wspólnym nabożeństwem. Zjazd Absolwentów Teen Challenge był dla nas niesamowitym wydarzeniem, mieszkańcy naszego domu mogli przeżyć wyjątkowe chwile jakich nie zaznali przez całe swoje życie. Ten piękny czas zakończyliśmy wspólnym wyjazdem do Ustki, była to wycieczka pełna pozytywnych emocji ponieważ niektórzy z naszych mieszkańców pierwszy raz w życiu widzieli morze. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy  wyjechać na tegoroczny Zjazd.

Autor bogula \\ tagi: ,

listopada 02

Bogusia i Janusz

Zapraszamy serdecznie na naszego bloga “Teen Challenge na Orawie”: http://winiarczykowkatc.blogspot.com/

Bogusława i Janusz Górniccy

Autor bogula \\ tagi: ,