września 22

wrzesień festiwal 2014r. 179

Podobnie jak dwa lata temu podopieczni Domu dla osób bezdomnych w Winiarczykówce mieli możliwość  6 i 7 września 2014r. uczestniczyć w Festiwalu Życia.

To wspaniały chrześcijański festiwal organizowany w Polsce już po raz drugi przez The Ministry of David Hathaway. Co ważne dla naszych podopiecznych organizatorzy w całości sfinansowali nam podróż i dzięki temu pozwoliliśmy sobie na taki wyjazd. Bardzo jesteśmy za to wdzięczni i dziękujemy The Ministry od David Hathaway i wszystkim wolontariuszom z Polski, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia. Pierwszego dnia byliśmy w Katowicach. Fantastyczne przeżycie móc słuchać Dobrej Nowiny zawartej w Piśmie Świętym w towarzystwie tylu osób w jednym miejscu. Dla ludzi z takim bagażem doświadczeń jak mieszkańcy Winiarczykówki słowa, które tam padały były motywacją i inspiracją do podjęcia wyzwania walki o własne życie w oparciu o  wartości chrześcijańskie. Już sama osoba Davida Hatawaya jest wielkim świadectwem. Radość życia, którą posiada ten boży mężczyzna, energia jaką tryska praktycznie wypływa z każdego jego słowa i widoczna jest również w postawie jego ciała. Choć otwarcie mówi ile ma lat, trudno w to uwierzyć. Jest autentyczny i to niezwykle wpłynęło na naszych podopiecznych, którzy potem chętnie dzielili się swoimi refleksjami na naszych wspólnych spotkaniach. Drugi dzień nie mniej atrakcyjny w Krakowskiej Operze spotkanie o nieco innym charakterze bo bardziej kameralne i w zupełnie innych okolicznościach ale ze wspaniałym przekazem i cudowną oprawą muzyczną.

Dzięki organizatorom w sobotę w Katowicach mieszkańcy Domu w Winiarczykowce mieli także możliwość zaprezentować stoisko Pracowni Bezdomnych Rękodzielników.

………………………………………………

  • Aby móc pomagać potrzebującym potrzebujemy Twojego wsparcia. Jeśli jesteś zachęcony/a tym co robimy w Winiarczykówce, wesprzyj nasze działania. Bo warto mieć udział w dobrym dziele.
  • Możesz nam też pomóc zbudować przydomową oczyszczalnię. Przekaż darowiznę na nr konta z dopiskiem “oczyszczalnia ścieków”:

PEKAO SA Nowy Targ 93 1240 1574 1111 0010 5339 9004

  • można także skorzystać ze sprawdzonego przez naszych darczyńców kanały DOTPAY

Darczyńcom z całego serca dziękujemy


Autor bogula \\ tagi: , , , , , , ,

lutego 27

„Leki dla bezdomnego”

pomoc Komentarze wyłączone

LEKI DLA BEZDOMNEGO

Składamy serdeczne podziękowania dla Społeczności Kościoła Zielonoświątkowego w Nowym Targu, za podarowane nam leki. Członkowie tego Zboru hojnie obdarowali naszych mieszkańców. W śród zebranych medykamentów znalazły się między innymi leki: przeciw przeziębieniowe, na ból gardła i kaszel, materiały opatrunkowe, środki przeciwbólowe, zestawy witaminowe oraz inne niezbedne w każdej domowej apteczce.

To dla nas bardzo szczególny prezent ponieważ, osoby bezdomne trafiające do naszego Domu, często są w kiepskiej kondycji fizycznej, wycieńczone i osłabione. Nasi darczyńcy sprawili, że mieszkańcy Winiarczykówki  mogą teraz dbać o swoje zdrowie i wzmocnić swój organizm. Jako placówka nie byliśmy w stanie finansowo wesprzeć w ten sposób naszych mieszkańców, a w tej chwili nasza apteczka jest wypełniona po brzegi.

Prezent w postaci leków tak potrzebnych szczególnie w tym okresie zimowym przygotowała dla nas również „grupa domowa” z Zakopanego, czekamy tylko na sposobność odebrania go. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu i tym dwóm społecznościom za ofiarowaną nam pomoc.

Autor bogula \\ tagi: , , ,